مسابقات فوتسال جام رمضان به پايان رسيد وتيمهاي بهمن "پارسيان و اميد به مقامهاي اول تا سوم رسيدند

در مسابقات واليبال جام رمضان تيمهاي اسپرت "پست وچهرقان به مقامهاي اول تا سوم رسيدند 

                                  ‌**********************

 

به زبود ساده: اگه تعداد زیادی لینک از صفحات مختلف به یک وبسایت خاص و با استفاده از یک عبارت خاص داده بشه، رده بندی اون سایت تو فهرست گوگل میاد بالا و اگه لینک ها به اندازه ی کافی زیاد باشه، حتی به رده ی اول میرسه. مثلا: اگر تعداد زیادی از ما وبلاگ دار ها با عبارت انگلیسی arabian gulf لینک بدیم به یک وبسایتی که درمورد خلیج فارس هست، هر کسی که تو گوگل عبارت arabian gulf رو جستجو کنه اولین نتیجه ای که میگیره اون صحفه ی مربوط به خلیج فارس خواهد بود. در گذشته وبلاگر ها از این برای اعتراض های مشابهی استفاده کردند. کاری هست که فقط با همبستگی میسر میشه و برای همین وسیله ی خیلی خوبیه برای ابراز همبستگی همه ی ما ایرانی ها در مورد این مساله و همچنین اعتراض به استفاده از اسم مسخره ی خلیج عربییکی از نمونه های استفاده ی قبلی از این بمب هنگام جنگ عراق و برای عبارت weapons of mass destruction بود. اگه میخواین بیشتر بودنید مقاله ی ویکی درباره ی بمب گوگلی رو بخوانید

ما چی کار کنیم؟متاسفانه وبسایت persiangulfonline.org که سالهاست حفاظت از اسم خلیج فارس رو بر عهده داره هنوز که هنوزه در باره ی این آخرین مساله ی نقشه ی نشنال جئوگرافیک هیچی ننوشته. به علاوه، الان صفحه ی اولش یک عکس از خیابان ولیعصر داره به علاوه ی یک مقاله ی نامربوط. واسه همین خیلی انتخاب خوبی برای ایده ی گوگل بمب کردن ما نیست به خصوص الان که ما میخواهیم یک دهن کجی اساسی به همه ی عربها و کسایی که برای arabian gulf جسجتجو میکنند کرده باشیم

با مسوولین سایت سعی کردم تماس بگیرم که صفحه شون رو عوض کنند ولی ایمیلم برگشت خورد و به نظر میرسه که فعلا سایت رو به امان خدا ول کرده اند. بنابراین تصمیم گرفتم arabian gulf رو درست کنم که کون سوزی بیشتری هم به وجود بیاده و در اون صفحه به persiangulfonline.org هم لینک دادم به امید روزی که صفحه شون رو درست کنند - چون به هر حال سازمانی هستند تشکیل شده مخصوص همین موضوع.

پس یه سر به اون صفحه که درست کردم بزنید. اگر موافق هستید، دفعه ی بعد که وبلاگتون رو آپدیت میکنید، به اون آدرس، یعنی:

http://legofish.com/arabian_gulf.htm

با استفاده از عبارت انگلیسی arabian gulf لینک بدید. یادتون باشه فقط با تعداد زیاد صفحات و وبلاگ های لینک دهنده (و نه تعداد زیاد لینک در یک صفحه ) هست که این کار عملی میشه، پس همه مون باید اینکار رو انجام بدیم. ولی در عوض تو دهنی بزرگی به همه ی کسایی که از این خلیج به اسم خلیج عربی نام میبرند خواهد بود.

پس بمباران رو شروع کنیم:

arabian gulf

تکمیل: خواهش میکنم فقط با استفاده از عبارت 'arabian gulf' به این صفحه لینک بدهید و گرنه اگه با عبارات دیگر بهش لینک داده بشه میتونه تاثیر معکوس داشته باشه. در ضمن یادتون نره توضیحات لازم رو به خواننده هاتون هم بدید که اونها هم این کار رو انجام بدهند.

جدید: دم همه گرم که انقدر این رو جدی گرفتند. یکی دو تا نکته ی مهم. اول اینکه همونطور که گفتم فقط و فقط از عبارت arabian gulf برای دادن لینک استفاده کنید. یعنی حتی از کارهایی مثل این صفحه رو لگو ماهی درست کرده و یا check out this page و یا This Gulf Doesn't Exist و به طور کلی هر چیز دیگری به جز arabian gulf برای لینک دادن به صفحه ی مربوط استفاده نکنید. میدونم خیلی آسون میشه آدم یادش بره و از چیزهای دیگه استفاده کنه. ولی مواظب باشید.

نکته ی دیگه اینکه اگر وبلاگتون تو فهرست گوگل وجود نداه اون رو خودتون با رفتن به اینجا اضافه کنید.

و نکته ی آخر اینکه صبور باشید و اگه همین امروز و فردا نتیجه نگرفتیم مأیوس نشوید. bot های گوگل به تناوب میان وبلاگ ها و وبسایت ها میخزند و چند روز طول میکشه که همه ی این صفحه ها خزیده بشوند و در الگوریتم گوگل تاثیر گذار باشند. در ضمن از تکرار کردن بیش از حد این کلمه با این لینک خودداری کنید چون ممکنه الگوریتم هوشمند باشه و تکرار بیش از حد رو تشخیص بده و حساب نکنه. کلا با این استقبالی که شده ولی من خیلی خوشبین هستم که این حرکت موفق باشه. از همه ی کسایی که به این مطلب لینک دادند هم تشکر میکنم.

/ 0 نظر / 4 بازدید