تولیدات دامی شهرستان کمیجان از زبان فرماندار

 ایسکانیوز:فرماندار کمیجان گفت: در این شهرستان بیش ازیک میلیون و233 هزارواحد دامی به شکل صنعتی و سنتی پرورش داده می شود که فرآورده های آنها در استان مرکزی و سایر استانها عرضه و به مصرف می رسد .

ابولقاسم مسافر، به خبرنگار ایسکانیوز افزود: از این تعداد دام سالانه بالغ برشش هزار تن گوشت قرمز، یک هزار و 100 تن گوشت سفید و 20 هزاو 900 تن شیر تولید می شود.
وی توضیح داد : این میزان محصولات درشش واحد پرورش مرغ گوشتی ، شش واحد پرورش گاوشیری ، 9 ایستگاه جمع آوری شیر و 45 واحد پرورش گوساله پرواری تولید می شود.
وی به تولیدات ماهی وتخم مرغ این شهرستان اشاره کرد وبیان داشت: در کمیجان به طور سالانه 219 تن انواع ماهیان گرم آبی وسرد آبی وبالغ بر 245 هزار تن تخم مرغ تولید می شود که بخش اعظمی از آن برای مصرف به دیگر شهرهای استان ارسال می شود.
مسافر سطح اراضی کشاورزی قابل کشت این شهرستان را 72 هزار هکتار عنوان کرد وگفت: از این میزان اراضی بالغ بر 22 هزارهکتار به صورت آبی و50 هزار هکتار دیگر آن به صورت دیم به کشت محصولات کشاورزی اختصاص یافته است.
فرماندار کمیجان افزود: سالانه 40 هزار تن گندم ، 10 هزار تن جو ، پنج هزارو 700 تن لوبیا ، 19 هزارو 500 تن علوفه ، هشت هزارو 400 تن سیب زمینی ، چهار هزارو 500 تن محصولات جالیزی ، 11 هزارتن محصولات باغی و910 تن دانه روغنی کلزا از مزارع کشاورزی این شهرستان برداشت می شود.
وی گفت: در این شهرستان فعالیت های مناسبی در زمینه تولید عسل صورت گرفته است به گونه ای که هم اینک با 715 کلنی زنبورعسل ، سالانه بیش از چهار هزارو 800 کیلوگرم عسل دراین شهرستان تولید می شود.
وی به وضعیت ادوات کشاورزی این شهرستان درفصل برداشت محصول از مزارع اشاره کرد وبیان داشت: یک هزارو 100 دستگاه تراکتور، 33 دستگاه کمباین ودو هزارو 750 دستگاه انواع دنباله بند از سوی کشاورزان به منظور برداشت محصولات زراعی مورد استفاده قرارمی گیرد.
وی از وجود سطح وسیعی ازاراضی بیابانی ومنابع طبیعی دراین شهرستان خبر داد وگفت: بیش از180 هزار هکتاراراضی منابع طبیعی و 15 هزار هکتار اراضی بیابانی در کمیجان وجود دارد که برای جلوگیری از گسترش عرصه های بیابانی اجرای طرح های بیابان زدایی در این شهرستان ضروری است.

/ 0 نظر / 20 بازدید