خلــــيج فـــــــــــــــارس

                           خلــــيج فـــــــــــــــارس

 

نام خليج فارس، هميشه خلیج فارس بوده و خواهد بود. به کار بردن عنوان «خليج عربی» در کنار نام تاريخي خليج فارس، بی احترامی به تاریخ ایرانیان است و درخور حساسیتی جدی از سوی ایرانیان در سراسر دنیا.

اين عملکرد موسسه National Geographic برای هیچ فرد ایرانی پذيرفتنی نیست. لذا بدینوسیله اعتراض خود را به این عمل که یک تحریف تاریخی محسوب میشود، اعلام ميکنيم.

برای مشاهده نسخه اينترنتی اطلس جهانی که توسطموسسه National Geographic  منتشر شده و در آن، در کنار نام «خلیج فارس»  از نام «خلیج عربی»  استفاده شدهکه در عکس زیر مشخص شده است، به اين آدرس مراجعه نماييد.

 

                                              persiangulf.jpg

 

از شما ایرانی عزیز در هر کجای این کره خاکی که هستید، خواهش میکنیم با امضای نامه ای که در ذیل می آید، در این اعتراض ما را همراهی کنید.

 

 

 

 مديران محترم موسسه National Geographic

 با سلام،

 

        ما امضا كنندگان اين نامه بدين وسيله اعتراض خود را نسبت به اقدام غيرمسئولانه و غير علمي شما اعلام مي داريم.

 اين اقدام مبني بر انتشار نقشه اي است كه به اذعان همه سازمانهاي بين المللي، مجعول و غير واقع و متضمن ناديده گرفتن حقايق مسلم حقوقي است.

 بر تمامي پژوهشگران ثابت شده است كه نام خليج فارس نامي اصيل و تاريخي است و به كار بردن عناوين مجعولي چون "خليج عربي " و "جزاير اشغال شده توسط ايران" القاي نوعي شائبه ي سياسي است.

 انتظار ما از موسسه ي علمي و بين المللي National Geographic اين نبود كه بدون توجه به بديهيات ثابت شده ي علمي و تاریخی اقدامي كند كه تحت تأثير القائات سياسي به حيثيت علمي مؤسسه با سابقه خود خدشه وارد كرده و اعتماد عمومي نسبت به صحت اطلاعات منتشره از اين مؤسسه را سلب كند و علاوه بر اين، احساسات ميليونها فارسي زبان را نيز جريحه دار كند.

 ما ضمن ابراز تأسف از اين بدعت گذاري خواستار تجديد نظر فوري و اصلاح موارد منتشره توسط آن مؤسسه هستيم

                   برای امضاء اينجا را کليک کنيد

/ 0 نظر / 4 بازدید