نماینده اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت  :                             15223_3924_ragayi.jpg

 آنچه طی ماههای اخیر به خصوص هر چه به برگزاری انتخابات مجلس نزدیک تر می شویم از سوی نماینده ساوه وزرندیه در مورد تقسیمات کشوری در ساوه شاهد نوعی تلاش تبلیغات انتخاباتی هستیم

عباس رجایی در گفت و گو با خبر گزاری دانشجویان ایران (ایسنا )منطقه مرکزی با اشاره به اساس طرح انجام تقسیمات کشوری مبنی بر انتزاع شهری یا منطقه ای از استان مرکزی تصریح کرد : متاسفانه در گذشته با بی تدبیری ها وسیاسی کاری برخی مناطق از پیکره استان جدا شده است اما دیگر اجازه تکرار آن را نمی دهیم.
رجایی با بیان اینکه در زمان انتزاع قم وتشکیل استان رئیس قوه مجریه وقت اعلام کرده بود شهرستانی به جای انتزاع قم به استان مرکزی ملحق می شود اما تا کنون این اقدام محقق نشده است خاطر نشان کرد : این بد سنتی است که در مقطعی ،جزئی از پیکره استان جدا شود واین بار مردم استان مرکزی با تمام وجود از تمامیت استان دفاع می کنند.
این نماینده استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی آنچه جدایی ساوه از سوی نماینده این شهر بیان می شود را به نفع آنها ندانست و گفت :مردم آگاه وفهیم ساوه نباید تحت تاثیر جو سازیها قرار بگیرند چون در شرایط مساوی امکانات و اعتبارات وخدمات استان بین شهرستان ها ی استان توزیع می شود .
او ادامه داد :طبق اسناد و مدارکی که هست نماینده عالی دولت در استان به واسطه نسبتی که با شهرستان ساوه دارد تا حدودی جهت اختصاص اعتبارات به این شهرستان را پر رنگ تر هم کرده است .
او در همین حال با رد ادعای نمایندگان مجلس مبنی بر انجام برخی تقسیمات کشوری از جایگاه مجلس توضیح داد :انجام این امر در کشور از سوی دولت انجام می شود و از سویی هم مجمع نمایندگان مجلس بارها مخالفت خود را با انجام هر گونه تقسیمات کشوری یا انتزاع اعلام کرده اند.
همچنین غلامرضا فتح آبادی در پاسخ به سئوال خبر گزاری دانشجویان ایران (ایسنا )منطقه مرکزی در مورد امکان فرمانداری ویژه در ساوه گفت : از آنجا که فرمانداری ویژه نیازمند حداقل ۲۵۰ هزار نفر جمعیت است شهرستان ساوه از این حد نصاب برخوردار نیست.
او افزود :بنابراین تشکیل فرمانداری ویژه در شهرستان ساوه مغایرت قانونی با قانون تشکیل فرمانداری ویژه از سوی وزارت کشور دارد و تشکیل نخواهد شد.
رضا یوسفی تبار عضو شورای شهر اراک درجلسه علنی شورای شهراراک درواکنش به تشکیل فرماندار ی ویژه ساوه گفت :ما این اقدام را از سوی دولت نوعی رانت و ویژه خواری یک شهرستان در برابر دیگر شهرستان ها می دانیم وبا آن شدیدآ مخالفیم .
او افزود :در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد من از شورای شهر استعفا می دهم .

/ 0 نظر / 33 بازدید